Project Description
Széklet inkontinencia
Ez a nagyon kellemetlen tünet fokozatosan alakul ki. Kezdetben többnyire „csak” széklettel kissé szennyeződik az alsónemű a nap folyamán helyes tisztálkodás esetén is. Amennyiben ennek hatására nem erősítjük meg a záróizmot, úgy a tünet tovább fokozódhat. Ekkor a nagy nyomású szél visszatartása is nehézséget jelenthet, majd a komoly gond lehet később a hasmenéses állapotban a záróizom nagy erejű összehúzása. A tünet súlyosbodásával már nem csupán megtartási nehézségről, hanem megtartási képtelenségről beszélünk. Ezt azért fontos kiemelni, mert az érintettek fokozatosan kialakulásról számolnak be, és utólag bánják, hogy nem figyeltek korábban a kezdeti tünetekre. Vannak állapotok, amikor baleset, betegség hatására nem izomgyengeség áll a tünet hátterében. Ezt orvos egyértelműen el tudja dönteni (bénulás, ideget nyomó képletek…).
Az izomgyengeségből származó széklet inkontinencia még idős korban is gyorsan, hatékonyan kezelhető a beszámolók, megfigyeléseink alapján. Többnyire 2-3 hét alatt lényeges változásról számolnak be kivétel nélkül a tornát gyakorlók, és a tréninget átélők. Ez idő alatt teljesen képes megszűnni a a tünet, vagy olyan jelentős mértékben visszahúzódni, ami további gyakorlásra ösztönöz. A tréning hatására komoly pozitív érzelmi változás érhető el a hallgatóinknál.
Az aranyér egy alkalmazkodási tünet. Az alkalmazkodás azt jelenti, hogy “enged a nyomásnak”. Vagyis tünetekkel jelzi, hogy ekkora terhelést már nem tud elviselni. Ma már népbetegség, egyes felmérések szerint az ülő foglalkozásúak 50-85%-át érintik. Az orvoslásban a proktológia foglalkozik vele.
Mik lehetnek a kiváltó okok?
- Megerőltető munka, sport
- Kevés folyadék fogyasztás
- Kevés mozgás
- Ülő foglalkozás
- Gyenge kötőszövet
- Egészségtelen táplálkozás, stb.
- Túlsúly
Segít rajta az Intim Torna?
Egyértelműen igen. A tréning során mindenki megtanulja tudatosabban mozgatni, lazítani. Az otthoni gyakorlás során az az izmok fokozatosan megerősödnek, fokozva a zárási funkciót. Ugyanígy a kötőszövetek is jobb állapotba kerülnek, biztosítva a támasztó funkciókat.
Fontos haszon a lazítás képességének megtanulása is.
A tréning során elhangzó életviteli tanácsok, a mindennapokban hasznos pici módosítások mind-mind a tünetek javulását, megszűnését eredményezhetik.
Csak egy apró példa:
Egyik tanítványomnak, aki edzőterembe járt, csak annyi módosítást javasoltam (a torna végzése mellett), hogy azokat az erősíő elemeket, amiket eddig állva végzett, végezze fekvőpadon, és rövidesen csökkentek a tünetei.
Ha eljössz ennek minden összefüggését megismered, és egy életen át védheted magad
- Végbéltáji fájdalmaid vannak?
Kellemetlenül viszket?
Kitüremkedik az ér?
Vérzést tapasztalsz?
Néha beszennyeződik az alsónemű?
Válaszd az egészséget! Jelentkezz egy tréningre!
Egyéni és csoportos órát is választhatsz, csak tanuld meg és csináld!
“Jobb, ha az öröm mozgat”
(Rosszabb, ha a fájdalom…)
A tréningen mindenki megtanulja, miként védheti magát. Mit tegyen egy kicsit másként, mit módosítson. Mit hagyjon el.
Neked is nyitva az út, semmi kellemetlennel nem jár, és hatalmas a haszon!
Egyéni és csoportos órát is választhatsz, csak tanuld meg és csináld!
A tréninget követően napi pár perc és számtalan alhasi tüneted javul, vagy megszűnik.
Érezhetően javulnak az alhasi funkciók , mert amit használ az ember, az fejlődik.
(Az állítás ellenkezője is igaz: Amit nem használ, fokozatosan, észrevétlenül hanyatlik.)